Het is zo onderhand een gewoonte dat de duitse Tuner ABT van ieder Audi model een AS-versie op de markt brengt. Dat doen ze dus ook met de nieuwe A3 Sportback, de AS3.
Op motorisch gebied wordt de A3 voorzien van wat extra vermogen. De 1.4 TFSI stijgt tot 160Pk (standaard 122Pk) en de 2.0 TDI, die standaard 150Pk en 320 Nm koppel ontwikkelt, stijgt tot 170Pk en 360 Nm.
Updates voor de 1.8 TFSI en 1.6 TDI zijn onder handen, maar door de ingenieurs nog niet definitief getest. Naar verluid zou er ook een update voor de nieuwe S3 Sportback in de pijplijn zitten.
Aan de buitenkant zien we een nieuw vormgegeven voorbumper met ditto voorspoiler en een opengewerkte grille met nieuwe spijlen. Ook aan de achterkant wordt niet alleen een spoiler gemonteerd maar ook een diffuser. Een uitlaatsysteem met 4-pijpen is optioneel, net zoals de al bekende velgen designs in 18”- of 19”-inch.