Volkswagen heeft zojuist tijdens een speciaal evenement in Berlijn de nieuwe, alweer achtste generatie, Passat onthuld waarbij zowel de Sedan als de Variant hun première vierden.
Waar de vorige generatie van de Passat nog als facelift door het leven ging, is het model dit keer een volledig nieuwe auto die vooral de nadruk legt op gewichtsbesparing, techniek en assisentiesystemen.
De nieuwe Passat is ietsje korter, lager en breder dan z’n voorganger, maar dankzij een met 7,9 centimeter toegenomen wielbasis (2,79m) is er meer ruimte voor de achterpassagiers (+3,3cm). De bagageruimte voor de Sedan komt uit op 586 liter (+21) en de Variant kan tussen de 650 en 1.780 liter aan bagage meenemen.
Dankzij het MQB-platform kon 85 kilogram aan gewicht bespaard worden. Zo is de aandrijflijn 40 kilogram lichter, het klimaatcontrolesysteem 33 kilogram en ook het onderstel geeft negen kilogram minder op de weegschaal aan.
Onder de kap is natuurlijk ook het nodige te melden. Instapper wordt de 1.4 TSI voorzien van 125Pk gevolgd door een 150Pk versie. Daarna staan de 1.8 TSI met 180Pk en een 2.0 TSI met 220Pk op het programma. Ook een versie met 280Pk zit in het verschiet.
Op dieselgebied zal een 1.6 TDI met 120Pk (20% bijtelling) het waarschijnlijk in ons land bijzonder goed gaan doen. Verder komt de 2.0 TDI met vermogens van 150 of 185Pk. Absolute topper is de gloednieuwe 2,0-liter Bi-Turbo TDI met een vermogen van 240Pk. Met 500Nm koppel is dit blok meteen de sterkste viercilinderdiesel die Volkswagen ooit in een productieauto heeft gemonteerd.
Een DSG-automatische versnellingsbak en 4-Motion vierwielaandrijving zijn op deze versie standaard. De topsnelheid bedraagt 240 km/h en de sprint naar de 100 km/h neemt slechts 6,1 seconden in beslag. Het verbruik van deze Passat, zeg maar Passat GTD, komt uit op 5,3 liter.
Ook een hybride zal niet ontbreken: dat wordt een plug-in a la Golf GTE en voorzien van een 1,4-liter met 156Pk en een 109Pk sterke elektromotor. Samen zijn ze goed voor 211Pk en ook een bijtelling van 7% ligt in het verschiet. Elektrisch rijden kan tot 130 km/h en over een afstand van maximaal 50 kilometer.
Op het gebied van assistentiesystemen is er ook het nodige te melden. Zo kan de nieuwe Passat geleverd worden met Mirrorlink een head-up display, Front Assist met noodremfunctie en voetgangersherkenning, Trailer Assist, Areaview met birdseye beelden en een fileassistent.
Ook Car-Net online diensten, een panoramadak en Emergency Assist ontbreken niet. Dat laatste systeem is zelfs in staat om de auto de stilstand te brengen wanneer er geen activiteit van de bestuurder meer wordt waargenomen.
De Highline-versie zal standaard voorzien zijn van adaptieve Full-LED-verlichting aan de voorkant, alle versies krijgen standaard LED-achterlichten. Dynamic Light Assist is een optie.
De nieuwe Volkswagen Passat komt als Sedan en Variant waarbij ook een Alltrack-uitvoering weer op het programma zal staan. Voor het eerst kun je ‘m zien op de Autosalon van Parijs, die van 4 tot en met 19 Oktober gehouden wordt.
Prijzen volgen nog deze maand en nog voor het eind van het jaar staat ‘ie bij de dealer.