Natuurlijk komt het niet als een verrassing, maar na de Cascada brengt Opel ook de Astra GTC met de nieuwe 200Pk sterke 1,6-liter direct ingespoten turbomotor op de markt. Daarmee is alleen de OPC-variant nog sterker.
Uiteraard zijn de prestaties van die OPC ook iets beter, maar met een topsnelheid van 230 km/h en een sprint naar de 100 km/h in 7,9 seconden hoeft 'ie zich nergens voor te schamen.
Het maximale koppel bedraagt overigens 300Nm per overboost functie en het verbruik komt volgens Opel uit op 6,6-liter per 100 kilometer. De CO2-uitstoot bedraagt 154 gram per kilometer en daarmee valt het model jammer genoeg dik in de 25% bijtellingscategorie.
De een na sterkste GTC is per direct te bestellen, althans bij onze oosterburen. Naar verluidt volgt Nederland spoedig.